צור קשר
מפה
תל אביב, קרית עתידים, בנין 6
03-6449499

גנשלנו – תינוקיה בצפון תל אביב – בכי של תינוקות

תינוקות גנשלנו אינם בוכים סתם !

פתיח קנטרני במקצת, אך בעצם כוונתי לומר שאין תינוק בעולם שבוכה סתם.
בימינו ישנן שלל גישות לגידול ילדים, כגון "הלוחשת לתינוקות", "גישת הרצף" או גידול אינטואיטיבי (כמו פעם), כל אחת מהן מציעה נקודות מבט ופתרונות שונים לדברים שחשובים לנו כמו הרגלי שינה והנחלת סדר יום, יחסן של התיאוריות השונות לבכי של התינוק נובע גם הוא מנקודת ההשקפה; יש שיגרסו שיש להיענות לתינוק במהירות, ומיד יהיו אלה שיטענו מצידו השני של המתרס כי תינוק שנענים מיד לבכיו יגדל להיות תינוק מפונק.
בנוסף, יש המייחסים לבכי יתרון בריאותי (זוכרים את אמירות הסבתא שבכי מפתח את ריאות התינוק)? למזלם של התינוקות בגנשלנו – אנו מאמינים שהיענות לתינוק בוכה אינה קשורה להקניית הרגלים לא נוחים בהמשך כגון בכיינות או פינוק יתר. ההיפך הוא הדבר, צוות גנשלנו מאמין כי מאחר שתינוקות רכים אינם מדברים בכי הוא אמצעי התקשורת שלהם. כאשר תינוק בוכה הוא מסמן כי דבר מה אינו נוח לו, יתכן שהוא רעב, צמא, משהו כואב לו או שהוא זקוק לתשומת לב או חיבוק.

אנו מקשיבים לתינוקות, לומדים אותם, ומשתדלים לקרוא את סימניהם לפני שהם בוכים, על ידי שימוש במגוון אמצעי הרגעה לתינוקות שמתקשים להירגע, ביניהם כדורי פיזיו ומנשאים מסוגים שונים. כאשר אנו נענים להם, אנו מקנים להם תחושת ביטחון, אמון ורוגע, כך אנו תורמים להתפתחות אישיותם וחוזקם הנפשי.
לא תמיד התינוק יירגע מהר, ולא תמיד נדע מה הגורם לבכיו, אך עצם הימצאותנו לידו, החיבוק והאמפתיה אותה אנו מעניקים לו נוסכת בו תחושה שהוא לא לבד בעיקר כשקשה לו.
דמיינו למה אתם הייתם זקוקים ברגע של קושי, ואת זה אנו רוצים לתת לגורים שלכם.

אנו בצוות גנשלנו מודעים לקושי הרב להתעורר מספר פעמים בלילה ולקום למחרת ליום עבודה כאילו ישנו שנת נסיכים…כי האמת היא שלא רק הגברים בוכים גם בלילה, גם התינוקות :-) . באופן טבעי תינוקות מתעוררים בלילה בחודשי חייהם הראשונים על מנת לאכול, וכפי שציינו, הבכי הוא אמצעי התקשורת שלהם ולכן הם בוכים. חשוב מאוד לשמור על אווירת לילה שקטה ולשדר לתינוק שבלילה לא שרים, לא משחקים, לא מדברים. פשוט אוכלים וחוזרים לישון, מנסיון אנו יודעים כי היענות מהירה לצרכי התינוק בלילה בין אם מדובר באוכל ובין אם בצורך לקרבה, תגביר את הסיכוי שהתינוק יחזור לישון מיד לאחר שיחוש שצרכיו סופקו. אנחנו יודעים שהתינוק של השכנים ישן 12 שעות רצופות כבר מגיל חודש אבל חשוב לעשות תיאום ציפיות 'לילה שלם' אצל תינוקות קטנים פירושו שש שעות שינה רצופות של התינוק, בדרך כלל בתחילת הלילה (למשל מ20:00 עד 14:00) ואז התעוררות בכל שעתיים-שלוש לאוכל ולקרבה שזה בעצם הולך ביחד, אם תקפידו על שקט, חושך וטקס לפני השינה מובטחת לכם הסתגלות מהירה והקניית הרגלים בריאים ונוחים לכל המשפחה.

 

תינוקיה תל אביב