צור קשר
מפה
תל אביב, קרית עתידים, בנין 6
03-6449499
תינוקיה בגנשלנו-בייבי יוגה

תינוקיה בגנשלנו-בייבי יוגה

בייבי יוגה

בייבי יוגה היא שיטת אימון להורה ולתינוק המבוססת על עקרונות היוגה.
היא משלבת תנועה, עיסויים, מתיחות עדינות ונשימות ונעשית בדרך כלל בתבנית קבועה אותה התינוקות לומדים לזהות.
סדנאות בייבי יוגה מציעות גירוי פיזי איכותי הכולל תנוחות זורמות, דרכי נשיאה, תנועה, מגע, קול והרפיה עמוקה.

תורת בייבי יוגה לא רק שהיא מיועדת לתינוקות אלא שהיא בעצמה די תינוקת, שכן על אף שהיא מבוססת על תורת היוגה העתיקה בת אלפי השנים, הבייבי יוגה עצמה נהגתה רק לפני כמה עשרות שנים, בשנות השישים העליזות של המאה הקודמת, כדי לנסות ולתת גם לתינוקות מעט מהידע העשיר שהיוגה יכולה להציע לתינוקות שאך נולדו.

בייבי יוגה, למרות שגם בה התפתחו גישות שונות, היא בדרך כלל גירוי עדין ובטוח הניתן דרך מעורבות הדדית של ההורה והתינוק, בקצב שבו התינוק יכול לקלוט ולהפנים את הרגיעה והעידון שבתנועות היוגה.
תנוחות היוגה (אסאנות) גורמות לרגיעה עמוקה אצל מבוגרים וכך גם אצל תינוקות ניתן ליצור תחושת שביעות רצון עמוקה ולקדם שינה טובה.

בקצב המהיר יותר ויותר של העולם המודרני, התינוקות שלנו צריכים את כל העזרה שאנחנו יכולים לתת להם על מנת ליצור בסיס של רווחה ושלווה שתשמש אותם כל חייהם. בייבי יוגה מציעה לתינוקות משאבים שיאפשרו להם להתמודד בצורה חיובית עם הלחץ המתבטא ברעשים פתאומיים או חזקים, באורות בוהקים מידי ובכלל בגירויים קיצוניים שיש ללמוד לרכך אותם ולהירגע מהם.

במהלך מפגשי בייבי יוגה התינוק חווה גירוי המותאם לגילו ומשלב השתובבות, שירים ומשחק עם תנועות מאתגרות וכמובן זמן איכותי עם ההורה שאיתו.
כך ניתן לסייע לתינוקות להתחיל את החיים בהנאה לקראת הדרישות והקשיים שיוצבו בפניהם כאשר הם גדלים.
לבייבי יוגה ישנה השפעה נפשית טובה דבר העשוי להפחית בכי לא מוסבר, קשיי הרדמות וכאבי גזים, היא תורמת לאיזון הגוף והנפש, ולהגברת המודעות של התינוק לגופו ושל ההורה לגוף התינוק.

סדנאות בייבי יוגה מסייעות להורה ולתינוק להכיר אחד את השני ולשפר את התקשורת ביניהם.
בייבי יוגה עוזרת לרפא טראומת לידה אצל האם, שגם היא מתרגלת תנוחות המתאימות לנשים אחרי לידה ועוזרת לתינוק להכיר את גופו, שצריך לעיתים איזון עדין ועיסויים כדי שיהיה לו קל יותר להתחיל את חייו. הרגיעה הנובעת מההרפיה שחותמת בדרך כלל את סדנאות הבייבי יוגה עוזרת גם להורים להתמודד עם לחצי ההורות לתינוק צעיר ולהרגיש חיבור ביניהם, שהרי חיבור הוא גם משמעות המילה יוגה בשפת סנסקריט ההודית.
המאמר באדיבות אמא אדמה – מרכז הריון, לידה והורות בהוד השרון.