צור קשר
מפה
תל אביב, קרית עתידים, בנין 6
03-6449499

גן ילדים בביקו -שאלות ותשובות

מהן שעות הפעילות בגן בביקו?
גן ילדים – תינוקיה – פעוטון בביקו, פועל בכל חודשי השנה, בימי א'-ה' 7:30-17:00 וביום ו' 8:00-12:30.

מה קורה אם אני מתעכב/ת בעבודה או לא מספיק/ה להגיע בזמן?
להורי גן בביקו שנזקקים לתוספת שעות ניתן להאריך את שעות הפעילות עד 19:00,בעלות של 40 ש״ח לשעה, בהודעה מראש ובתנאי שאחת הסייעות פנויה להישאר.

ואם רוצים לאסוף את הילדים לפני 17:00?
אין שום בעיה, זה הילד שלכם ואתם קובעים את לוחות הזמנים שלו.

ומתי בכל זאת יש חופשות בגן?

למעט ימי חג דתיים, ערב יום כיפור, ערב פסח וימים בודדים בסוף אוגוסט, אצלנו בגן אין חופשים בכלל. כשאתם עובדים, גם אנחנו. כולל חודש אוגוסט, ערבי חג, חוה"מ פסח וסוכות.

מה אוכלים בגן בביקו?

בגן שלנו אנו שמים דגש על הטמעת הרגלי תזונה בריאים לילדים, אנו מאמינים שאף פעם לא מוקדם מדי להתחיל להתנסות עם אכילה נכונה. הגשת מאכלים בריאים וטריים, שימוש בסיבים מלאים בבישול, הימנעות מוחלטת מבשר מעובד, שילוב ירקות ופירות בארוחות וכו׳- הכל חלק מהאג׳נדה המרכזית שלנו. גיוון והתנסות בכמה שיותר מאכלים בריאים נותן לילדים אפשרות להכיר ולאהוב מאכלים חדשים ומיוחדים.

תפריט הגן משתנה אחת לכמה חודשים והוא תלוי בעונות השנה, במבשלת שלנו, בדיאטנית הקלינית שמלווה אותנו, וכמובן בהורים אשר יוזמנו לחלוק אתנו תבשילים אהובים ובריאים מהבית. טריות היא אחד הדברים שהכי חשובים לנו ולכן האוכל מבושל בבוקר ומוגש באותו יום. תפריט מפורט של הגן יסופק בתחילת השנה.

תינוקיה:

אנו נשמח לקחת חלק פעיל בתקופת הטעימות של התינוקות. ההורים יעדכנו את צוות הגן במאכלים שהילד/ה כבר ניסו בבית (טעימות ראשונות יעשו רק ע״י ההורים) על מנת שנוכל לשלול סכנת אלרגיה או תגובה שלילית לאוכל. לאט לאט נחשוף ביחד את כל הטעמים לתינוקות, עד שנגיע למצב שהם יתחילו לאכול ארוחות מרק מלאות ומזינות אשר יוגשו במשך היום.

תמ״ל/ חלב אם שאוב- ההורים אחראים להביא בקבוקים ריקים וקופסאות חלב פורמולה/חלב אם לגן.

 

איפה ואיך ישנים בגן בביקו?
תינוקיה – לכל תינוק יש את המיטה שלו.

פעוטון וגן ילדים-בזמן השינה לכל ילד יש מיטה אישית משלו ולא מזרן על הרצפה על מנת ששנתו תהיה עמוקה ומתוקה.

כמה אנשי צוות יש בגן בביקו?
תינוקיה (עד 12תינוקות) יחס של 1:4
פעוטון (עד 18 ילדים) יחס של 1:6.
גן ילדים (עד 21 ילדים) יחס של 1:7.

יש חוגים בגן בביקו?

כחלק מהפעילויות השוטפות של הגן, פעמיים בשבוע מגיעות אלינו לגן ליטל והילה המקסימות אשר מעבירות לילדים (כל אחת בנפרד) חוגי תיאטרון בתנועה (המחזת סיפורים מוזיקלית בשיתוף פעולה עם ״פיצה הבובה״ ושאר ילדי הגן) וחוג מוזיקה (למידה והתנסות בכלים מוזיקליים שונים ומיוחדים). מטרת החוגים הינה לתת השראה לילדים, לחשוף אותם לנושאים חדשים ומעניינים, ולפתח אצלם עוד כישורים ויכולות.

מעבר למפעילים החיצוניים, גם אנשי הצוות מעבירים חוגים שונים בגן עם דגש על יצירת חוויות חדשות ומרגשות לילדים. חוג בישול, חוג טבע, חוג תיאטרון וחוג התעמלות, הם רק חלק מכלל הפעילויות.

האם מקפידים על בטיחות בגן בביקו?

בטיחות הילדים בגן הוא ערך עליון אצלנו ולכן חלל הגן עוצב ואורגן בהתאם. יועץ בטיחותי מלווה את הגן על מנת לוודא שאנו שומרים על הסטנדרטיים הגבוהים ביותר. קודן בכניסה לגן, דלתות מוגנות, מתקני חצר בטוחים העומדים בתקנים, לחצן מצוקה, ממ״ד ומערכת כיבוי אש כוללת גלאים וספרינקלרים – הם רק חלק מהדברים עליהם אנו מקפידים בחומרה. בנוסף, כל צוות הגן עובר קורס עזרה ראשונה והכשרה על נהלי בטיחות בגן טרם תחילת שנת הלימודים.